עצירות בתינוקות

עצירות בתינוקות5 הטעויות שאת חייבת להפסיק לעשות

עצירות בתינוקות מעוררת המון אמפטיה ומכל עבר אתם שומעים המון עצות, כל אחד מציע את המרקחת שלו: שמן זית מעורבב עם מיץ לימון, לא מה פתאום מיץ מעגבניה מגורדת מעורבבת עם אבוקדו. יהיו שבכלל יאמרו שצריך "לחיות עם זה עד שזה יעבור". אתם כבר מבולבלים.

בעצם, עצירות בתינוקות הינה בעיה שכיחה שאינה מטופלת כראוי. יש הרבה מה לעשות כדי להשתחרר מהעצירות וחשוב לדעת שאפילו די בקלות ניתן לפתור את הבעיה מהשורש, בצורה טבעית.

 

הטעויות הנפוצות שכולם עושים בניסיון להקל על עצירות בתינוקות

1. תרופות סבתא

במקומות רבים תתקלו בהמלצה לתת לתינוק שמן זית, מיץ מעגבניות או מיץ משזיפים. המלצות אלה עוזרות באופן זמני בלבד ואינן מטפלות בגורם של הבעיה. באופן ספציפי מיץ מעגבניה הוא מאד חומצי ועלול ליצור גירוי מיותר ברירית של מערכת העיכול של תינוק בן חודשים ספורים. נקיטה בשיטות הללו חושפת את מערכת העיכול למזונות הרבה לפני הזמן, הפתרון הוא זמני והעצירות עלולה להופיע שוב ושוב ומעגל הבכי והסבל לא יפתר.

2. גירוי פי הטבעת

הגירוי הזה של פי הטבעת הוא ראשית מסוכן ועלול לפצוע ושנית מרגיל את התינוק להשתחרר רפלקטיבית כשניתן הגירוי. שיטות אלה של גירוי עם מדחום או אפילו עם גבעול של פטרוזיליה גורמות לעצלות של המעי ויש להימנע מהן.

3. החזקת התינוק בתנוחות שונות שמסייעות ליציאה

על מנת לסייע לתינוק להשתחרר יש הורים שמחזיקים אותו בתנוחה שמקלה, כמו קירוב רגליים לבטן או תנוחת כריעה. זה מקל ונכון אם היציאה משתחררת בקלות במצב זה. אם עדיין לתינוק נדרש מאמץ גדול כדי להשתחרר ועדיין יש כאבים ובכי בזמן המאמץ סימן שעדיין יש בעיה. המאמץ המוגזם שהתינוק מפעיל בניסיון לתת צואה, והנוקשות של הצואה עלולים לגרום לטחורים ולפיסורה.

4. שיטת "זה יעבור"

העצירות היא רק סימן, היא עלולה "להסתיר" רגישויות ואלרגיות, חוסר איזון של רקמות ושל מערכת העצבים. כשאנחנו נוקטים פיתרון סימפטומטי הנזק הוא כפול. העצירות תעלם באופן זמני, מערכת העיכול נותרה לא מאוזנת, לא זיהינו את הרגישויות ולכן התינוק ימשיך להיות חשוף אליהם דרך המזון.

נקיטה בשיטת "זה יעבור וחוץ מזה, גם לי יש עצירות" גורמת לכך שאם יש רגישויות הבעיות שהן יצרו בעתיד ישפיעו על מערכות נוספות. פעוטות וילדים מתחילים לחלות במחלות אטופיות כמו אסטמה, אקזמה ואלרגיה, בגלל אותן רגישויות שיכולנו לפתור כבר מזמן.

5. שימוש במרככי צואה למניעת עצירות בתינוקות

השימוש במרככי צואה שכיח במיוחד בתקופת הגמילה. המרככים, כשמם כך הם, מרככים את הצואה ומונעים את הכאב בזמן היציאה. נקיטה בשיטה זו שוב אינה מתייחסת למה עומד מאחורי ההמנעות של הפעוט, אינה מתייחסת לפחדים שלו. ועל נושא זה ארחיב בדף הגמילה.

הגישה שלי לטיפול

יש פתרונות ביתיים מסוג אחר לבעיית העצירות אצל תינוקות. ראשית, אני רוצה להציע לכם "תרופות סבתא" ביתיות מסוג אחר, ודרך הרשמה למדריך שלי, תוכלו להכיר פתרונות אלה ולהשתמש בהם בקלות. הפתרונות במדריך הם כאלה שאינם יכולים להזיק ותומכים במערכת העיכול.

אם הבעיה לא נפתרת, אני מציעה לגשת לבדוק את מוקד הבעיה. ניתן לבצע איבחון שיראה אם הבעיה קשורה לעיצבוב של המעי, לתגובה של מערכת החיסון, לפלורה שלא מספיק התפתחה ועוד. לפי האיבחון נוכל לטפל בצורה ממוקדת בבעיה. האבחון במרפאתי מבוסס על אבחון על-פי שיטת אייפק, אני משלבת איזון אנרגטי, שיאצו ופרחי באך לפי הצורך. באבחון אוכל לבדוק את התינוק מול מאות מרכיבי תזונה ולאתר את הגורמים המפריעים לו, שיש אליהם רגישות. בצורה זו אנו מטפלים במוקד החסימה המדויק ולרוב נוצרת הקלה גדולה.

גישת הטיפול תלויה בגורמים שמצאנו ובתפריטו של התינוק. מרכיבי מזון שאינם מתאימים לתינוק כרגע בגלל רגישות או אלרגיה יורדו מהתפריט שלו או של האם המניקה. מרכיבי מזון הכרחיים יטופלו בשיטה של ביטול-רגישות. בנוסף ישלב הטיפול גישה אנרגטית טיפולית שמטרתה לחזק את מערכות הגוף, להביא את מערכת העיכול למצב תקין ולטפל גם בפן הרגשי שפעמים רבות מסבך לנו את העיכול, כי גם רגש אנחנו מעכלים.

אז לקבלת המדריך ולפתרון הבעיה, כדאי להכניס את המייל כאן:

לקבלת מדריך מפורט לטיפול בעצירות אצל תינוקות

מלאי את כתובת המייל וקבלי את המדריך תוך זמן קצר

לקוחות מספרים

 

לקבלת מידע נוסף ולקביעת פגישה

התקשרי אלי לטלפון – 052-3633372

 

לקבלת מדריך מפורט לטיפול בעצירות אצל תינוקות

מלאי את כתובת המייל וקבלי את המדריך תוך זמן קצר

 

אם הגעת עד לכאן אשמח ללייק כדי שעוד אמהות יוכלו להנות מכתבה זו.

מטופלים מספרים

מירב, אני מאושרת שהגעתי אלייך לטיפול. זו היתה חוויה מעצימה! מורן מושלי
מאושרת שהגעתי אלייך לטיפולמורן מושלי