כל מה שהיית רוצה לדעת על טיפול שיאצו בהריון

טיפול שיאצו בהריון

שיאצו היא שיטת ריפוי במגע שפותחה ביפן על בסיס הרפואה הסינית. טיפול שיאצו בהריון משחרר מכאובים וסימפטומים השכיחים בהריון, מצויין להרפיה, לחיזוק כללי ועידוד זרימת האנרגיה (צ'י), וגם כדרך נהדרת לההקשבה למה שקורה בגוף, לנשימה ולעובר.

היתרונות הגדולים של הטיפול

טיפול שיאצו בהריון מבוסס על שיטת טיפול עדינה ובטוחה ולכן מתאימה בכל שלבי ההריון. מעבר להיותו מרגיע, השיאצו תומך ומעודד את יכולות הריפוי העצמיות של הגוף, מחזק את מערכת החיסון, משפר את זרימת הדם ואת הזרימה האנרגטית בגוף שלנו. כאבים מתפוגגים, עד כדי העלמות, והתחושה המיידית בגוף לאחר הטיפול היא נוחה יותר, חיונית יותר ומחוברת יותר. הטיפול מרגיע ומעניק לנו "שעה של שקט" בתוך טרדות היומיום. בטיפול יש תחושה של הרפיה, השיאצו נותן תחושה כאילו אנחנו עטופים ומעורסלים, המטפלת תגיע לכל אותם שרירים דואבים ותמיס מהם את המתח.

תנועת מפרקים

כיצד מתבצע טיפול שיאצו בהריון

הטכניקות המבוצעות בטיפול כוללות לחיצות עמוקות ואיטיות על אזורים תפוסים, לחיצות נעימות על הגב הצוואר הידיים והרגליים, תנודות ומתיחות נעימות.

בשונה ממרפאות שונות בהן מבוצע הטיפול על מיטה, הטיפול בקליניקה שלי מתבצע על מזרון פוטון גדול שנתפר במיוחד בשיטה יפנית מסורתית, שעצם השכיבה עליו כבר נעימה ומרפה. הלחיצות נעשות על הבגדים (רצוי חולצה דקה וטייץ פשוט כדי שיהיה יותר נוח). לרוב, האשה  תשכב על הצד ונניח מספר כריות מתחתיה. בנוסף, נבחר תנוחות שאינן מכבידות על הבטן, השרירים, המפרקים וכלי הדם. במהלך הטיפול אני משחררת אזורים תפוסים, מערסלת, מנדנדת ומניעה את הגוף. אני עוברת גם באקופרסורה, שיטה של לחיצות ספציפיות אשר תומכות בתפקודים של הגוף, מחזקות ומעוררות את המערכת הפארא-סימפטטית ומייצרות מצב של רגיעה. לאט המטופלת שוקעת לתוך מצב של ציפה נעימה.

למי מתאים טיפול שיאצו בהריון?

הטיפול מתאים לרוב הנשים בהריון מהשבוע ה 12. כל מי שזקוקה לחיזוק של הגוף, שסובלת מחולשה עייפות או כאבים, הטיפול מתאים לה. טיפול השיאצו בהריון מתאים גם למי שמרגישה שאינה מצליחה להירגע בהריון, שהלחץ בעבודה לא מאפשר לה להיות בהריון ולחוות אותו, שהיא מודאגת מהבדיקות או מהלידה. הטיפול מתאים גם למי שמתחילת ההריון כבר חרדה מהלידה.
הטיפול נותן מענה לבעיות רבות כגון:

  • כאבי גב ומפרקים
  • בחילות צרבות וחולשה
  • מתח נפשי סביב ההריון והשינויים הרבים, חרדות מהלידה
  • מצב רוח ירוד ודכאון
  • ספיגה לא תקינה של המזון
  • בעיות עיכול
  • הפרעות שינה
  • כאבי רגלים, בצקות או בעיות של הקרנה לרגליים (סיאטיקה)
  • לשיפור התחושה הכללית

טיפול שיאצו בהריון

משך ותדירות  של טיפול שיאצו בהריון

טיפול שיאצו בהריון אצלי הינו טיפול מאד מאד מקיף ונמשך שעה ורבע.

בנוסף לטיפול השיאצו עצמו, בכל טיפול מוקדש זמן גם להכנת הגוף ללידה דרך שיחה, הרפיות ונשימות.  אנו מתרגלות טכניקות שיכולות לשמש אותך באופן מעשי גם במהלך הלידה. כך שהטיפולים מסייעים בעצם גם למוכנות שלך ללידה. 

תדירות הטיפולים תלויה בחומרת התלונה. במצבים של חולשה גדולה או כאבים רבים כדאי להגיע בהתחלה פעם בשבוע ולהיות בקשר בין הטיפולים, לאחר מכן ניתן לרווח.
יש נשים שמגיעות פעם בשבועיים-שלושה , לסוג של "תחזוקה" על מנת לשמר את הכוחות של הגוף, להניע מפרקים ולהגיע ללידה במצב פיזי ואנרגטי טוב.

לקוחות מספרים

ליווי בחודשי ההריון

את מירב פגשתי לראשונה בשלבים מתקדמים של הריוני השלישי. החלטתי לצאת למסע של לידה אחרת ובזכות ההדרכה שלה, המגע שלה בשיאצו (מגע היה לי כל כך חסר בהריון), ההקשבה, החיבור וליווי ההריון בכלל, הצלחתי ללדת ללא אפידורל ונהניתי מלידה טבעית ומעצימה.
מאז עברו כבר כמעט 7 שנים בהם נפגשנו הרבה פעמים. ואישה מדהימה שהיא, מסתובבת עם סל פתרונות לבעיות שבנפש ועוזרת כמו בהנפת אבקת קסמים לטפל בהן ולהמשיך את המסע בחיינו ממקום בטוח ונינוח יותר.
טיפוליה כללו:
ליווי עבורי בתהליכים רוחניים שעברתי.
מפגש מעצים עם בנותיי – … המשך קריאה ←
סיפור הלידה של עדי על לידה עם ליווי של דולה

אותי, לידה תמיד מפחידה. בלידה הראשונה הלכתי אל הלא נודע. בלידה השניה כבר ידעתי מה עומד מולי, ולכן אפילו עוד יותר חששתי. ממה חששתי בעצם? מההריון הקשה שעברתי (שמירה משבוע 27), מהפחד שלא לעשות משהו שיפגע בתינוקת שלי, מהתסכול של חוסר האונים, מהמכאבים של ההריון, מהכאב של הלידה, והכי הכי חשוב – שהלידה תעבור בשלום – על העוברית שלי וגם עלי.

ואז פגשתי את מירב

התחלתי איתה תהליך של בניית אמון, הכרות, ומפגשים וטיפולים בסביבות שבוע 34. והרגשתי … המשך קריאה ←

 

לקבלת מידע נוסף ולקביעת פגישה

התקשרי אלי לטלפון – 052-3633372

עוד משהו קטן

לאחר שנים של ניסיון בטיפול בנשים הרות אני יכולה לאמר שהטיפולים בטוחים לחלוטין, אם מיישמים אותם נכון. טיפולי שיאצו בהריון יכולים לחולל נפלאות והחיוך שנשים יוצאות איתו מהקליניקה שווה הכל.

לידה קלה ושמחה
ממירב  052-3633372

חדש! סרטוני הדרכה ללידה קלה יותר

הכניסי את כתובת המייל והסרטונים בדרך אליך

אם הגעת עד לכאן אשמח ללייק כדי שעוד נשים בהריון יוכלו להנות מכתבה זו.

מטופלים מספרים

מירב, רציתי לומר תודה שהיית שם בשבילי כפי שאני הייתי צריכה אותך, בצורה שנכונה עבורי. שנתת לי ולנו מרחב מאפשר ולא שיפוטי והצלחת להכיל אותי. שהגנת עליי בזמן משבר וכתוצא… המשך קריאה ←
רז ויעל סופררז ויעל סופר