הכנה רגשית וגופנית ללידה טבעית וקלה

הכנה רגשית ללידה, הכנה גופנית ללידה, לידה טבעית

כל אשה בנויה בצורה שהיא יכולה ללדת! כך נוצר ונברא הגוף שלנו ואין בכך ספק בכלל. האם בכל זאת דרושה הכנה רגשית ללידה? הכנה של הגוף ללידה? מה בכלל צריך לעשות כדי להיות מוכנות ללידה טבעית וללידה בכלל?

אמנם משחר ההיסטוריה האימהות שלנו ילדו, אך הסביבה בה אנו חיים היום הרבה יותר מלחיצה ודורשנית וכוללת המון משימות, דאגות ונושאים בהם יש לטפל. התמקדות בתוצאות החיוביות בכל שלב ושלב, עוד לפני ההריון, תרגול מנטלי, פעילות גופנית ושיאצו, הם ההמלצה שלי להכנה שתתן תוצאות.

לידה קלה היא אפשרית. היא מורכבת ראשית מהכנה טובה שלך ושל בן זוגך, כדי שתדעו לעשות את ההחלטות הנכונות, להגיע בזמן ולהימנע מזירוזים והלחצות. שנית, הכנה של גופך, יוגה, פעילות גופנית ותזונה, עוזרים לך להישאר חיונית ואנרגטית ועוזרים לעובר שלך להרגיש טוב. האלמנטים הנוספים שאני מתייחסת אליהם בהמשך הם הכנה רגשית, מנטלית וכמובן הכנה של העובר 🙂

הכנה גופנית ללידה

לידה דורשת המון מהגוף ומכיוון שכך מאד כדאי להכין את הגוף ללידה. ברור לחלוטין, שאחרי שישבנו כל חודשי ההריון על כסא מול המחשב, הדבר לא ממש יתרום להתפתחות צירים ולידה, וגם אם יתפתחו צירים – זה לא יתרום להתקדמות הפתיחה. המתח שקיים בגוף לא יתפוגג ברגע שיופיעו הצירים אלא יעכב את הגוף מלהתקדם ועלול, מניסיוני הן כדולה והן כמטפלת שיאצו, להיות גורם מפריע בלידה.

אז מה יכול לעזור בהכנת הגוף ללידה:

 • פעילות גופנית מתונה כמו יוגה הריון, אשר מאפשרת פתיחת מפרקים בלי חיזוק מוגבר של הטונוס השרירי.
 • צעידה בחוץ בפארק או בחוף הים.
 • שחיה, המקום היחידי בו לא תרגישי את המשקל הגדל של גופך 🙂

להתגבר על הפחד וללדת כמו שנכון רק לך 

לידה היא מאמץ פיזי, מנטלי ורגשי מתמשך, אשר יכול להתמשך שעות ספורות או יומיים… מה כדאי לעשות כדי לבוא במלוא כוחותייך הגופניים והנפשיים ללידה? כדי לחזק את הביטחון שלך בגופך? כדי להרחיק את החששות והסיפורים ששמענו במהלך הזמן ולהסתכל באופן חיובי על הלידה?

השיטה שעושה את כל אלה היא שיטת אייפק. בשיטה זו אנו משחררים בקלות חוויות, אמונות ודפוסים, שעלולים לצוץ פתאום בלידה ולהפריע לך לממש את הלידה שרצית. התהליך אינו ארוך כלל וכולל לרוב 2-3 פגישות. דרך האייפק מקבלים בקלות אינפורמציה מתת המודע שלנו. לדוגמא, אישה שמאד רוצה לידה טבעית ומתמודדת מדהים עד פתיחה מלאה ואז, כאילו משום מקום, מתעורר הפחד מהלידה עצמה, ובלי קשר להתמודדות הנפלאה שלה היא בטוחה שהשלב הבא יהיה כואב מדי ומבקשת אפידורל.

לצערי אני פוגשת נשים שאין להן אמון ביכולת של גופן ללדת, במיוחד אחרי לידה טראומטית. חווית הלידה "לימדה" אותן שהן לא הצליחו ללדת, מה שברוב המקרים אינו נכון: לידה שהתחילה בזירוז, שלא היתה בתנועה ושננקטו בה התערבויות רבות עלולה להוביל ללידה קשה ומכשירנית וזו אינה אשמת האישה כלל. במקרים כאלה מאד כדאי לדבר איתי ולהגיע לטיפול.

ואחרון חביב להכין את העובר

בכל לידה יש שני שותפים. כדי להגיע ללידה כשכל הכפתורים לחוצים על ON, שגם את וגם התינוק מכווננים לחלוטין, ניתן לברר ולחזק את אותה מוכנות פנימית. טיפול אייפק הוא טיפול של חיזוק המוכנות שלך ושל העובר שלך ללידה, טיפול שמעצים את התקשורת בינך לבין העובר והוא המפתח ללידה קלה.

 • מטרת הטיפול בשיאצו היא הכנה גופנית ללידה, בהיב לשחרר שרירים ומפרקים, כדי שלא תיוצר התנגדות לתהליך הלידה, לאפשר זרימה הורמונים ואנרגטית טובה, לחזק את הגוף ולכוון את האנרגיה לכיוון הרחם והאגן. לקריאה נוספת על הקשר בין שיאצו בהריון ללידה קלה.
 • דימיון מודרך והרפיות – טכניקה שמשתלבת בטיפולי השיאצו בהריון ומתאימה מאד ללידה, להקלה על הצירים וליצירת הספייס שלך בתוך חדר הלידה ההומה והקולני. את ההרפיות והדימיון מודרך שנעשה בטיפול תוכלי לקבל על מנת לתרגל בעצמך וכך משבוע לשבוע, מפגישה לפגישה, את מקבלת כלים ומוכנה יותר ללידה.
 • חיזוק המוכנות לתהליך – לידה טובה מתחילה בצירים ספונטניים. כדי לצמצם את הצורך בזירוזים למיניהם, לקראת התאריך המשוער חשוב לחזק ולאזן את הגוף על מנת לגרום להתחלת לידה באופן טבעי.
 • מוכנות עוברית

ליצור את חווית הלידה

ניתן ליצור את חווית הלידה שלך דרך אימון, תרגול והובלה עצמית.

הכנה ללידה – טיפים נוספים

הנה אוסף של דברים שאני שמעתי מנשים שעבדו עבורם:

 • לקרוא סיפורי לידה ולקחת מכל סיפור משפט חיובי אחד, או דבר אחד חשוב שקרה וצריך לזכור.
 • קורס הכנה ללידה, חומר קריאה וסרטים לחיזוק הידע בתהליך.
 • יוגה להריון או התעמלות רצפת אגן. יש מסגרות שבהם חוג היוגה להריון מספק גם הוא ידע רב. להמלצות אפשר לפנות אלי.
 • יש כל הזמן סביבך אנשים שרוצים לספר לך סיפור נורא שקרה לאחותם או גיסתם – את לא חייבת להקשיב.
 • אימון בטכניקות התמודדות עם הצירים: נשימה, תנועה, הרפיות, הובלה מנטלית.
 • הכנה לקראת היום שאחרי, ארגון הבית, קינון, הכנה להנקה, תיאום ציפיות עם אנשים שיהוו את מעגל התמיכה שלך.
 • שמירה על תזונה בריאה.

לקוחות מספרים

במהלך ההריון שלי שמעתי על מירב הרבה דברים, דברים מדהימים, והייתי חייבת ללכת לפגישה אחת כדי לראות במי מדובר. להיפגש בקסם הזה. נפגשתי עם מירב פעם אחת, הוקסמתי, והתחלתי בסדרת טיפולים מכינים ללידה (שכוללים שיאצו, תטא היליניג, ואייפק). מירב אף פעם לא עמדה איתי על השעון והדקות, והרגשתי תמיד שהיא מעניקה מעצמה את הלב והנשמה, נוכחת איתי בכל רגע ורגע, קשובה ומעניקה לי את כל כולה – פיזית ורגשית.

לאחר כמה חודשים הגעתי ללידה רגועה יותר, הסרתי פחדים, וכל מיני אמונות שחסמו אותי. לאחר התלבטויות עם בן זוגי החלטנו לצרף את מירב ללידה. האינטואיציות לא טעו והייתה לנו חוויה מדהימה. בחיים לא חוויתי דבר כזה עוצמתי. בחיים. מירב הייתה שם. בשילוב של עדינות, רכות וחוזק פיזי. עמדה שם מולי ולא וויתרה לי לרגע. הייתה אדיבה, חייכנית סבלנית ורגועה.

מירב מסייעת להביא חיים לעולם בצורה מעצימה, בצורה שנותנת לך להרגיש כוח, עוצמה ואמונה בעצמך ובכוחות שלך. כולנו צריכים מישהו שידחוף אותנו לגרסה טובה יותר של עצמנו, במיוחד שקשה כל כך… אין ספק שהלידה וההכנה אליה הם חוויה מכוננת שמהווה מודלינג.

חמדה אור-בך, תלמי יחיאל

בלידה השניה היה לי חשוב לחפש תכונות מסויימות מאוד אצל מי שאני רוצה שתלווה אותי בלידה: היא צריכה להיות קודם כל אישה עדינה ורגועה, ומצד שני חזקה מספיק להכיל את הפחדים שלי ולחזק אותי. צריכה להיות לה הסבלנות ללמוד להכיר אותי. וללמוד להכיר את הגוף שלי – למה הוא מגיב יותר טוב, למה פחות טוב.

היא צריכה להיות מנוסה, בעלת ידע עצום ומגוון בכל מיני שיטות טיפוליות. עליה לדעת מתי אני צריכה את עצתה בהחלטות הקשות. ומעל הכל, אני צריכה להרגיש איתה הכי טבעית וחופשיה בעולם …
ואת כל אלו מצאתי במירב.

עדי רביץ, כפר סבא  – לקרוא עוד את סיפור הדולה בלידה שניה

 

לקבלת מידע נוסף ולקביעת פגישה

התקשרי אלי לטלפון – 052-3633372

 

לידה קלה ושמחה
ממירב  052-3633372

חדש! סרטוני הדרכה ללידה קלה יותר

הכניסי את כתובת המייל והסרטונים בדרך אליך

אם הגעת עד לכאן, אשמח ללייק כדי שעוד הריוניות יוכלו להינות מכתבה זו.

מטופלים מספרים

מירב, אני מאושרת שהגעתי אלייך לטיפול. זו היתה חוויה מעצימה! מורן מושלי
מאושרת שהגעתי אלייך לטיפולמורן מושלי