טיפול בגזים אצל תינוקות

טיפול בגזים אצל תינוקות

נמאס לך להאשים את התזונה שלך בגזים?

נמאס לכם לנסות את כל התכשירים שעל המדף?

שעות אחר הצהרים הפכו לבלתי נסבלות ?

טיפול בגזים אצל תינוקות הוא טיפול בעל ראיה רחבה ומקיף באבחון מספר סיבות שעלולות להיות לגזים. הטיפול כולל בירור רגישויות במזון ובסביבה, בדיקת טכניקת ההנקה, בדיקת מצב אנרגטי של איברים ומערכות. לכן אפשר באמצעות שיטה זו ליצור הקלה גדולה בזמן קצר.

תינוקות יונקים – עלולים לסבול מגזים בשל הצמדות לא אופטימלית לשד וכן בשל רגישות למרכיבים במזון של האם. ההצמדות הבעייתית יכולה לשבש את מעבר החלב, לגרום לכניסה של אויר, לגרום לאי-שקט אצל התינוק. לכן חשוב מאד לעבוד על ההיצמדות, לשפר את הטכניקה ולדבוק בה בעקביות.

תינוקות שאינם יונקים- יכולים להיות רגישים למרכיבים ולמולקולות ספיציפיות בפורמולה, עקב מערכת העיכול שמסתגלת לאט לאט לשינוי שהתרחש.

אז איך מאבחנים ?

באמצעות שיטת אייפק ומבחן שרירים, ניתן בבעיות שונות של מערכת העיכול אצל קטנטנים לבדוק מה מפריע לתינוק תזונתית, אנרגטית או רגשית ולכן אפשר באמצעות השיטה ליצור הקלה גדולה. האבחון כולל מעבר שיטתי על מאות מרכיבי תזונה, גורמים סביבתיים, גורמים רגשיים ואיתור כל הגורמים שיש אליהם רגישות. הבדיקה הזו מאד חשובה ותעזור לכם לנטרל מסביבתו  של התינוק ומהמזון שלו את הגורמים להם הוא רגיש ולהעלות את רמת האנרגיה הכללית. ברגע שנעשה זאת הגוף יתאזן ויתחזק. לכל נבדק יש רגישויות לגמרי שונות ולכן הבדיקה האישית הספציפית היא הכרחית.

במקרה של הנקה בלעדית הטיפול יעשה דרך תזונת האם המיניקה. אנו נאבחן מה בתפריט של המיניקה גורם לרגישות אצל התינוק.  לעומת זאת במקרה של הזנה בתחליף חלב נבדוק את מרכיבי המזון שמקבל התינוק בפורמולה. במקרה של תינוק שגם אוכל בעצמו נבדוק למה הוא רגיש גם בתפריט שלו. השינויים בתזונה יהיו בהתאם לתוצאות הבדיקה ויותאמו לכל מטופל באופן מאד ספציפי.

ואיך מטפלים?

גישת הטיפול משלבת בין זיהוי הרגישויות שמטרתו להשמיט מתפריט האם המיניקה מזונות שלא מתאימים לתינוק כרגע עם גישה אנרגטית טיפולית שמטרתה לחזק את מערכות הגוף להביא את מערכת העיכול למצב תקין ולטפל גם בפן הרגשי שפעמים רבות מסבך לנו את העיכול, כי גם רגש אנחנו מעכלים.

למי מתאים טיפול בגזים אצל תינוקות?

הטיפול מתאים לתינוקות יונקים, תינוקות שאוכלים תחליף-חלב-אם ותינוקת שניזונים משילוב של השניים. כל תינוק שישנו חוסר שקט סביב העיכול אשר מתבטא בגזים, עצירות,  ריפלוקס, שלשול וכיוצא בזה.

מה קורה בזמן הטיפול ?

הטיפול מתנהל בישיבה נעימה על ספה או על מזרון גדול באווירה שקטה. בכל שלב אני עונה על שאלות מדריכה, כמובן שאפשר גם לעשות הפסקה ולהענות לצרכיו של התינוק על-ידי הרגעה, הרמה או הנקה.
הטיפול כולל:

  • איתור מזונות או מרכיבי מזון שהתינוק רגיש אליהם באמצעות מבחן שרירים
  • בניית תוכנית תזונה מותאמת עבור האם המיניקה
  • בדיקת תנוחת ההנקה ניהול ההנקה והעברת חלב
  • חיזוק הגוף והרגעה באמצעות מגע ותמציות צמחים (עבודה אנרגטית בשיאצו ופרחי באך)
  • הדרכת ההורים בטכניקות עיסוי ושיאצו להרגעה
  • ניטרול (ביטול) של רגישויות לחיזוק מערכת העיכול
  • אבחון והתבוננות על היבטים רגשיים
  • זמינות 24 שעות ביממה לכל בעיה או שאלה בנוגע לטיפול

למה לצפות ?

אני מצפה לשיפור תוך 1-3 מפגשים.  לעיתים ההקלה תתחיל רק אחרי מספר ימים, במקרים אחרים תהיה הקלה בגלל האפקט המרגיע של הטיפול ואחרי יומים-שלושה המצב יחזור לקדמותו.

איזה שיטות משולבות בטיפול בגזים אצל תינוקות?

הטיפול מבוסס על שילוב של שיטת אייפק ואבחון דרך מבחן שרירים עם שיאצו ודיקור יפני ללא מחטים ופרחי באך. מירב קריספיל הינה מטפלת בכירה ברוב השיטות האלה ויצרה את השילוב בין הגישות האלה מניסיון של שנים בעבודה עם ילדים.

רוצים לדבר איתי ?

התקשרו 052-3633372

אולי יעניין אותך גם:
טיפול טבעי בילדים ותינוקות באמצעות שיטת אייפק

עצירות אצל תינוקות

 

לקוחות מספרים:

הילדה השניה שלי סבלה מגזים בשלב מאד מוקדם בחייה, הגעתי למירב כשמאיה היתה בת שבועיים. מיד אחרי הטיפול הראשון הי… המשך קריאה ←


 
 
 
 

לקבלת הדרכה לטיפול בגזים אצל תינוקות

מלאי את כתובת המייל וקבלי את ההדרכות מיידית למייל

לקבלת מידע נוסף ולקביעת פגישה:

התקשרי אלי לטלפון – 052-3633372

אם הגעת עד לכאן אשמח ללייק כדי שעוד אמהות יוכלו להינות מכתבה זו.

מטופלים מספרים

מירב, אני מאושרת שהגעתי אלייך לטיפול. זו היתה חוויה מעצימה! מורן מושלי
מאושרת שהגעתי אלייך לטיפולמורן מושלי