הסיבות השכיחות לגזים אצל תינוקות

גזים אצל תינוקות, חוסר אונים מאד גדולגזים אצל תינוקות, או בשמם הקליני "קוליק", הם תופעה מוכרת ושכיחה עד כדי כך שהורים לעתיד רוכשים תכשירים נגד קוליק עוד בטרם הרך הנולד השמיע את בכיו הראשון.

התופעה מתרחשת לרוב בשלושת החודשים הראשונים לחיי התינוק ומאופיינת בבכי ממושך, במיוחד אחרי האוכל או בשעות מסויימות, בטן נוקשה, מתח רב בגוף ותחושה קשה מצד ההורים, כי אין מושיע …

יש תינוקות שאינם סובלים מקוליק (שם אחר לגזים אצל תינוקות) כלל ומתוך אלו שכן סובלים העוצמה משתנה ולכן עולה השאלה מה הסיבות להופעת הגזים? ההסבר המקובל הוא כי הכאב נגרם כתוצאה מהתכווצויות חזקות של המעיים (עוויתות) והתנפחות עקב גזים.

לתפיסתי, ישנן מספר סיבות עיקריות לגזים אצל תינוקות ועל מנת לאבחן אותן יש צורך להתבונן על התמונה כולה.

הסיבות העיקריות לגזים אצל תינוקות:

הצמדה לא אופטימלית לשד

לעיתים עקב טכניקת הנקה לא מספיק טובה, התינוק לא מוצמד לשד היטב, לא יוצר ואקום מספק ולכן בולע הרבה אויר שנלכד מאוחר יותר במעיו וגורם לכאבים. חשוב מאד לעבוד על ההיצמדות, לשפר את הטכניקה ולדבוק בה בעקביות באמצעות אנשי המקצוע המתאימים.

רגישויות למזון

מערכת העיכול עדיין לא השלימה את התפתחותה ולכן עשויה להגיב ברגישות לגורמים שונים במזון שהתינוק  ניזון ממנו. אצל תינוקות רגישים במיוחד ובעיקר אצל כאלה שקיימת נטיה אלרגית במשפחתם, צפויה גם תגובה חיסונית מוגזמת לגורמים שונים במזון ובסביבה.

הרגישויות הנפוצות והידועות הן ללקטוז ולחלבון של חלב פרה. חלבון החלב הוא מולקולה גדולה וקשה לעיכול. המולקולה הזו יכולה להסתנן אף לתוך חלב האם ולגרום לתגובת יתר אצל התינוק היונק. אצל כל תינוק עשויים להיות מזונות אחרים אליהם הוא רגיש. לכן במקום להתחיל בניסוי ותעיה  עד שתמצאי את התשובה, ובמקום לעבור בין הפורמולות השונות, ניתן באמצעות אבחון רגישויות  לחסוך הרבה זמן וסבל וגם לפתור את הבעייה. קראו עוד טיפול בגזים אצל תינוקות.

מצב רגשי ואנרגטי

מערכות הגוף העדינות מסתגלות לחיים מחוץ לרחם והמצב הרגשי והאנרגטי משפיע על הסתגלות זאת. לתינוקות יש מערכת רגשית מפותחת הרבה יותר מאשר סברו בעבר וכדאי שנתחיל להתייחס לכך. המצב הרגשי יכול להיות קשור לסיטואציות מההריון, מתח בבית, לידה מכשירנית או לידה בזירוז וחוויית לידה קשה. גם תינוקות שנולדו בלידת מים מהממת עברו מעבר מאד דרמאטי מהפנים לחוץ, והמעבר יכול להיות קשה כמו לתינוקות אחרים וליצור מתח רב בגוף. המתח הרגשי משפיע על הסתגלות מערכות הגוף העדינות ועל המצב האנרגטי שלהן.

ריפלוקס

לעיתים, ריפלוקס תינוקות נראה כמו גזים אצל תינוקות. המזון עולה מהקיבה ונוצרת צריבה של הרירית. התופעה עלולה לגרום לבכי מתמשך ולכאבים שמתעוררים לאחר האכלה. הריפלוקס מאופיין בצריבה מאד כואבת של הרירים, לעיתים ללא פליטות כלל. טיפול אייפק יכול לעזור לכם לזהות אם זהו הגורם לכאב.

רוצים לדעת עוד על שלבי הטיפול ?

הקליקו לקרוא עוד עלטיפול בגזים אצל תינוקות.

המלצה על טיפול בגזיםהשיטה והטיפול במרפאתי

הטיפול בקוליק צריך להתבסס על גישה כוללת המאפשרת הסתכלות על כל הגורמים האפשריים. איבחון הכולל בדיקת רגישויות ואלרגיות וזיהוי מקורות המתח בגוף (דרך שיטת אייפק, שיאצו, דיקור מיוחד ללא מחטים והילינג) מאפשר לנו לקבל את התמונה המלאה. הטיפול במרפאתי כולל איזון אנרגטי, בדיקת ההנקה, חיזוק מערכת העיכול והתאמה אופטימלית של תזונת האם המיניקה או התאמה של מרכיבי הפורמולה לפי הצורך. הכל מתחיל באבחון נכון.

אם את מתלבטת אם לתינוק שלך יש גזים, רוצה לבדוק, לאבחן, להתייעץ
מוזמנת להתקשר אלי או להגיע לפגישת יעוץ בקליניקה,  052-3633372 .

 

רוצה לדעת עוד על איך לעזור לתינוק שלך עם גזים:

לקבלת הדרכה ישירות למייל שלך הכניסי את הפרטים או התקשרי 052-3633372

 

 

מטופלים מספרים

מירב, אני מאושרת שהגעתי אלייך לטיפול. זו היתה חוויה מעצימה! מורן מושלי
מאושרת שהגעתי אלייך לטיפולמורן מושלי