גזים ועצירות אצל תינוקות קטנים

P1040348תינוקות צעירים נוטים לסבול בחודשי החיים הראשונים משלל סימפטומים סביב היציאות והעיכול. וזאת מסיבות רבות, הם מעכלים לראשונה בחייהם מזון, מערכת העיכול עוד לא הבשילה לחלוטין ונוצרים גזים שתינוקות רבים, אמהות ואבות ישמחו להיפטר מהם.

חלק מהתינוקות יסבלו מגזים ובאותו זמן יהיו להם יציאות לגמרי תקינות, אחרים עלולים לסבול דווקא מקושי במתן הצואה. למעשה, הסיבות לשתי התופעות הן בחלקן זהות: חוסר בשלות, פלורה לא תקינה, רגישויות למזון ולגורמים סביבתיים ותהליך ה"נחיתה" של התינוק בעולם הזה אחרי תהליך הלידה, תהליך שלעתים לוקח זמן.

גזים תינוקות – יש מה לעשות ?

בגדול, כן.
אפשר לעזור לתינוק דרך עיסויים, שמנים, אמבטיות ותנוחות החזקה שונות. במידה ולא עוזר, כדאי לקחת את התינוק למטפל שמומחה בתחום הזה כדי קצת להקל עליו וכמובן גם עליכם. תינוקות רבים שאני רואה בקליניקה משתפרים באופן מופלא, זה לוקח בין טיפול לשלושה טיפולים וזה "שווה" גם להם וגם להורים שלהם.

הטיפול שלי בגזים אצל תינוקות כולל אבחון מאד רחב של כל הסיבות הרלוונטיות, בירור רגישויות במזון ובסביבה, בדיקת טכניקת ההנקה, בדיקת מצב אנרגטי של מערכת העיכול.  אני גם מעודדת חיזוק של מערכת העיכול דרך שיאצו ודרך דיקור יפני ללא מחטים (שונישין). באמצעות גישה משולבת זו נוצרת הקלה גדולה בזמן קצר.

האם לא עדיף לחכות, הרי ככה זה אצל "כולם"

נכון, גזים אצל תינוקות היא תופעה מאד שכיחה וכך גם עצירות. אבל, אם תופעת הגזים מאד חמורה ואתם סובלים, או אם קיים קושי ביציאות או עצירות זה לעתים סימן שכדאי לטפל. הסיבה שתופעות אלה חמורות כל כך היא לרוב שיש  רגישות למזון או לרכיבי המזון.  במקרה כזה, מאד כדאי להגיע לסקירת רגישויות (checkup) על מנת לברר את הרגישויות הקיימות, כדי לא לחשוף את התינוק לרכיבי מזון אלה. חשיפה למזונות שיש אליהם רגישות עלולה ליצור בעיה בריאותית. החשיפה יכולה להיות גם דרך מזונה של האם המיניקה ולכן חשוב לעשות את הבירור הזה.

הרגישויות למזון יכולות לנבוע מנטייה משפחתית, כמו אצל משפחות רבות שמגיעות אלי לטיפול עם התינוק לאחר שחוו עם הילד הגדול גזים ועצירויות שלא נעלמו לחלוטין וחזרו והופיעו שוב ושוב בגילאים שונים. במשפחות אחרות הנטייה האלרגית לא התבטאה אצל האחים הגדולים,  אלא רק במשפחה המורחבת בצורת נזלת אלרגית, אלרגיות למזון או אסתמה. כל אלה הן תופעות המצביעות על נטיה משפחתית לאלרגיות.

לכן, אני מציעה לא לתת תרופות סבתא או מיץ של עגבנייה או שמן זית ובטח לא לתקוע נר , אלא לבוא לבדוק את העניין. אף אחד מהפתרונות הללו אינו פותר את הבעיה מהשורש אלא רק נוגע בסימפטום. עצירות וגזים אצל תינוקות הם רק סימן לכך שמערכת העיכול לא מאוזנת ויש להתייחס לכך ברצינות.

הסיבה שהטיפול שלי כל-כך יעיל היא כי פתרנו את הבעיה מהשורש.
הטיפול מבוסס על שיטת אייפק, איזון אנרגטי ושיאצו.  בנוסף אני גם מנחה אתכם בעיסוי  תינוקות ובהנקה. זהו פתרון בטוח ונעים שמתייחס לכל הגורמים לחוסר האיזון במערכת העיכול.

רוצים לדבר איתי ?

התקשרו 052-3633372

 

לקוחות מספרים:

הילדה השניה שלי סבלה מגזים בשלב מאד מוקדם בחייה, הגעתי למירב כשמאיה היתה בת שבועיים. מיד אחרי הטיפול הראשון הי… המשך קריאה ←

לקבלת הדרכה לטיפול בגזים אצל תינוקות

מלאי את כתובת המייל וקבלי את ההדרכות מיידית למייל

לקבלת מידע נוסף ולקביעת פגישה:

התקשרי אלי לטלפון – 052-3633372

אם הגעת עד לכאן אשמח ללייק כדי שעוד אמהות יוכלו להינות מכתבה זו.

מטופלים מספרים

מירב, אני מאושרת שהגעתי אלייך לטיפול. זו היתה חוויה מעצימה! מורן מושלי
מאושרת שהגעתי אלייך לטיפולמורן מושלי