תפקיד הדולה בהריון ובלידה

לידה עם דולה, כל הזמן בתמיכההחשיבות והיתרונות של דולה  כבר תוארו במספר מחקרים, התמיכה הרגשית שהיא נותנת באה לידי ביטוי בלידות קצרות יותר וחוויות טובות יותר. להיות דולה בלידה, זה כמו להיות מורה דרך מנוסה בטראק שמלווה אתכם במקום ובתנאים חדשים ובסביבה לא מוכרת. לכן חשוב שהדולה תהיה מקצועית, מעודכנת, זמינה ותציע שיטות טיפול מגוונות.

מה הדולה עושה בלידה

  • תפקידה של הדולה הינו לתמוך באישה בצורה רציפה לאורך כל תהליך הלידה התהליך הן פיזית והן רגשית באמצעות טכניקות של הרגעה והעצמה.
  • הדולה יוצאת מנקודת ההנחה הבסיסית שהגוף שלך נועד ללדת ואת התהליך הזה עליה לעודד ולאפשר ולדאוג שהתהליך לא יופרע. במהלך הלידה אני אנחה את האישה, לשימוש בתנוחות ונשימות אציע מידע רלונטי ואשתמש בכלים טיפוליים כדי לעודד את התקדמות התהליך הפיזיולוגי .
  • הדולה מכירה את הזוג לפני הלידה, מקשיבה להם, מכירה את החוזקות והחולשות שלהם ואת רצונותיהם. ההכרות שלי איתך תסייע לי להדריך אותך כדי שתשחררי, תרפי מתח ותאפשרי לתהליך להתרחש ולצוואר הרחם להיפתח. ההכרות שלי עם רצונותייך יאפשרו לי לשקף לך את נקודות החוזק שלך ולהנחות אותך בדרך לחוויה אותה זימנת לעצמך.
  • הדולה מסייעת להקל על הכאב במגע, שימוש נכון במים ודימיון מודרך. מהיותי מטפלת מוסמכת במספר תחומי טיפול בצגע אני עושה שימוש רב בעיסויים, שמנים מתאימים, שיאצו, רפלקסולוגיה, דימיון מודרך, רייקי וטכניקות טיפוליות אחרות אשר מתאימות לכך. כמובן שגם בן הזוג מקבל ממני כל העת הדרכה כדי שגם הוא יוכל לסייע לפחות כמוני.
  • אני מרוכזת כל הזמן בך, באיך את מרגישה, מה את חווה, ממה את חוששת, כדי ליצר עבורך סביבה תומכת בה תרגישי ביטחון .
  • תפקידה של הדולה הוא לתת מידע בנוגע לתהליכים הפיזיולוגיים והרפואיים. לבאר את התהליך המתרחש, לספר מה עומד לקרות עוד מעט, להכין את הזוג ולהסביר במידה והצוות מבקש לנקוט בהתערבות כלשהי ולתת מידע על אופציות נוספות שאפשר לשקול אותן מול הצוות. תפקידי הוא גם לשמש כמתווכת ומאפשרת לשני בני הזוג בדאגותיהם וחלומותיהם באשר ללידה וליולדת. עם זאת, חשוב לי תמיד לשים את רצונותיהם של בני הזוג לפני רצונותי ואמונותי, מפני שהלידה הוא הרגע שלהם והחוויה שלהם.
  • אני מאמינה שהתפקיד שלי הוא ליצור אוירה של שיתוף פעולה בחדר הלידה בין בני הזוג לביני וגם בין בני הזוג לצוות הרפואי.
  • אני מאמינה שהלידה הינה דרך וחוויה, אני מקשיבה לציפיותיהם של היולדת ובן/בת זוגה ומסייעת להם לנסות להגשימו. זאת מתוך איזון בין דרך הטבע להתערבות הרפואית ועם ידע וניסיון רב בשניהם.

כיצד מתבצע הליווי
הליווי כולל פגישת ייעוץ לצורך הכרות וקבלת מידע ולאחריה מתקבלת החלטה על-ידכם אם אתם מעוניינים בשירותי כדולה. בסביבות שבוע 35 נקיים פגישת עבודה בה אתם מוזמנים לקבל הדרכה בנשימות, תנוחות ולומדים ביחד על איך לעבור את הצירים ואיך המשולש הזה מתפקד בעת הלידה, בחדר לידה.
עם תחילת תהליך הלידה אהיה איתכם בקשר טלפוני רציף עד הרגע שבו נחליט להפגש – אצלכם או בחדר לידה בהתאם למצב.
(קראי עוד על תהליך העבודה עם דולה הריון ולידה)

למי מתאים הליווי
הליווי מתאים לכל אחת אשר מעוניינת להפוך את חווית הלידה שלה לחוויה טובה גם מבחינה אישית וגם מבחינה זוגית. מחקרים מראים שחווית הלידה היא אחת החוויות שאישה זוכרת אותן גם לאחר שנים ומכיוון שכך היא יכולה לחזק אותה מבחינה אישיותית או להחליש. דולה מסייעת לך לקבל חוויה טובה ומעצימה.
הליווי מתאים לכל מי שרוצה להרגיש ביטחון בלידה, שמישהו מקצועי "מטעמה" נמצא שם כל הזמן על מנת להרגיע, לתמוך ולסייע בתהליך.
הליווי מתאים גם למי שמעוניינת בלידה טבעית ורוצה לקבל חיזוק ותמיכה במהלך התהליך וגם ללידות עם אפידורל, כי לכל אחת מגיע ליווי של דולה  בלידה שלה.

הניסיון שלי כדולה 

הניסיון שלי כולל מעל 18 שנות עבודה כדולה פעילה בבתי חולים במרכז ובלידות בית. עברתי מאות סיפורי לידה ואני ממשיכה ללמוד משהו מכל זוג וממשיכה להתפעם כל-פעם מהתהליך הנשי והזוגי, מהאינטימית שנוצרת ומהעוצמות המתגלות ברגע הזה ורוצה להודות לכל מי שצרפה אותי למסע שלה.

עיקר הניסיון שליהוא בבתי החולים "מאיר", "לניאדו", "שיבא" ו"בילינסון", ברוב המקומות אני כבר מוכרת ומתקבלת בחום. אני מלווה לידות מכל הסוגים: לידה טבעית, לידה עם אפידורל , לידה עם זירוז, לידה אחרי קיסרי, לידה בבית, לידה במים. אני אוהבת מאד את המקצוע שלי וניהנית לצפות בנס הזה בכל לידה מחדש.

קריאה נוספת: 

מה זה דולה
תהליך העבודה עם דולה  (או בעצם, מה כולל הליווי)
מתי החלטתי להיות דולה בהריון ובלידה (על העוצמות המתגלות לנו בלידה)

אשמח להיות הדולה שלכם , אם ישנן עוד התלבטויות או שאלות אשמח לשמוע אותך 0523633372
מירב

 

 

מטופלים מספרים

מירב, אני מאושרת שהגעתי אלייך לטיפול. זו היתה חוויה מעצימה! מורן מושלי
מאושרת שהגעתי אלייך לטיפולמורן מושלי