שיטת אייפק לתינוקות וילדים

טיפול אייפק לילדים ותינוקות

אייפק היא שיטת טיפול אנרגטית  לטיפול ברגישויות ואלרגיות למזון, אלרגיות עונתיות, אלרגיה לאבק, אסטמה ועוד. טיפול בשיטת אייפק לתינוקות וילדים אפקטיבי מאד וחושף מידע מפתיע מהתת מודע של הילד.

שיטת אייפק שמאפשרת אבחון מדוייק ומקיף של פריחות לא מוסברות, כאבים, אלרגיות וכן קשיים רגשיים ותפקודיים. השיטה מתאימה במיוחד לטיפול בילדים ומתייחסת באופן מיוחד לרקע הרגשי שנמצא בבסיס חוסר האיזון.

שיטת אייפק פותחה על בסיס שיטת NAET ושיטות נוספות לבירור וטיפול בתופעות אלרגיות. רגישויות ואלרגיות רבות של ילדים ניתנות לביטול באמצעות שיטה זו .

אז איך מאבחנים ?

כלי ההערכה והאבחון המרכזי של טיפול בשיטת אייפק הינו ביופידבק של מערכת השרירים (או מבחן שרירים Muscle –Test), המבוסס על עקרונות הקיניסיולוגיה היישומית.  בדיקת השרירים נעשית בישיבה או בשכיבה כאשר המטפל בודק את השינויים בטונוס השריר בתגובה לגירויים ושאלות שהוא מציג. דרך ביופידבק של מערכת השרירים, ניתן להתחבר אל החלקים הלא-מודעים, ולקבל מידע חיוני, לגבי מצבו של הנבדק, הגורמים למצבו ודרכי הטיפול הנכונות לגביו באותו זמן. חסימה / חולשה בזרימת האנרגיה, שבאה לידי ביטוי בסימפטומים כלשהם, תתבטא גם בהיחלשותו של מתח שריר מייצג, הנבחן במבחן-שרירים.

במה אפשר לעזור לתינוקות

תינוק שבכל פעם שהוא מתעורר הוא בוכה בכי קורע לב, שגם על השד אינו רגוע לחלוטין ומדי פעם מפסיק לינוק ופועה בבכי כאילו מספר את מה שעבר עליו, תינוק שאינו מוכן שיניחו אותו בעריסה ורוצה להיות מוחזק כל הזמן, הוא תינוק שעבר חוויה רגשית בלידה. תינוקות יכולים להיות מבוהלים מאד מהמעבר שהם חוו לאחרונה והשינוי שאליו נאלצו להסתגל כל מערכות הגוף. האנרגיה שזורמת באיברים והמרידיאנים לא תמיד מאוזנת וזה משפיע גם תפקודית וגם רגשית. טיפול אייפק יכול לעזור בצורה יעילה ומהירה במקרה כזה ולנטרל את הפחד או התסכול שחווה התינוק.

בנוסף אפשר לעזור לתינוקות שסובלים מקוליק (גזים) דרך איזון מערכות הגוף ובירור המזונות או מרכיבי המזון שהם רגישים אליהם. גם במצבים של עצירות אצל תינוקות בצורה לא מוסברת ושינה לא רגועה יש תוצאות טובות מאוד.

במה מסייעת שיטת אייפק לתינוקות וילדים

טיפול אייפק לילדיםרגישויות ואלרגיות למזון, אלרגיות עונתיות, אלרגיה לאבק, לעקיצות
אסטמה, אטופיק דרמטיטיס (אסטמה של העור)
עצירות אצל ילדים – על רקע רגישות למזון או על רקע גמילה
גמילה שלא מגיעה לסיום והפעוט מטבים או עושה את צרכיו לעיתים ק את צרכיו בחיתול.
פחדים: לדוגמא פחד ממים, פחת ממקומות גבוהים או מתקני שעשועים
כאבי בטן
קושי חברתי והסתגרות
הכנה לגמילה מהנקה או גמילה ממוצץ, לפעוטות שקשורים מאד לאובייקט המעבר שלהם ומתקשים להיפרד ממנו.
ועוד ועוד מצבים בהם אנו סבורים שיש רקע רגשי טעון המוביל לבעיה

למה לטפל בגיל כל כך צעיר

הטיפול בילדים שלנו הוא אחת המתנות הגדולות שאנו יכולים לתת להם בתחילת החיים. החוויות שאנחנו עוברים והאמונות שאנו קובעים לעצמנו בתחילת החיים לא יעלמו . בעיות שנטפל בהם בשלב זה לא יתפתחו לבעיות סבוכות יותר.

למשל , במקרים של גמילה שמלווה במטענים רגשיים שלא מטופלים עלולה להתפתח הפרעה מתמשכת בשליטה בצרכים, עצירות ולהוביל לקושי רב אצל הילד ותסכול גדול מצד ההורים. פיתרון של הבעיה בגיל צעיר , קרוב למועד היווצרותה באמצעות טיפול בשיטת אייפק מאפשר חשיפה של אותו רובד רגשי וטיפול בהם בשיטות טבעיות מאד פשוטות. הפיתרון הפשוט הזה חוסכת המון כאב לב בהמשך.

בנוסף, הטיפול שאינו מסובך ואין בו סיכונים נותן להורה הרגשת יכולת (קומפטנטיות) בכך שהוא מצליח לעזור לתינוק שלו ולכך יש ערך פסיכולוגי עצום. התחושה של הורה מסוגל ומצליח תורמת לקשר ההולך ונבנה בין ההורה לתינוק .

יתרון גדול בטיפול בילדים ותינוקות

בשיטת אייפק אין צורך במילים. העובדה שהתינוק אינו יודע "לספר" מה הוא חווה ולמה, כלל אינה מפריעה! הגוף מספר לנו ומספק לנו את כל המידע שאנחנו צריכים דרך ביופידבק של מערכת השרירים וכך אנו אנו מקבלים מידע לגבי מקור הבעיה, מה הרגשות המעורבים, ואפילו להנחות אותנו כיצד לסייע. מקור הבעיה יכול להיות חוויה מהעבר בעלת מטען רגשי . החוויה השמורה בנפש משפיעה על זרימת האנרגיה ועל התפקוד של האיברים ויכולה לגרום לתופעות התנהגותיות וגם למחלות.

טיפול אייפק בתינוקות ובילדים קטנים מתנהל בישיבה או בשכיבה. בדיקת השרירים מתבצעת על אחד ההורים אשר מחזיקים את התינוק . מבחן השרירים מאפשר תקשורת עם החלקים הלא מודעים של המוח ודרכו אנו מבררים את הרגישויות והמחסומים הרגשיים ומנטרלים אותם. הטיפול אורך כשעה וכולל אבחון וטיפול (ניטרול) של הגורמים שעלו באבחון. הטיפול עצמו משלב טכניקות שונות:

  • שיאצו
  • פרחי באך
  • טיפול דרך תמציות הומיאופטיות
  • איזון אנרגטי, הילינג ותטא-הילינג
  • רייקי
  • ועוד ועוד .

לקוחות מספרים

מירב היקרה!
הגענו אלייך עם בתנו נגה לאחר שאמרנו נואש משלל ההמלצות שקיבלנו ברפואה הקונבנציונאלית…
היינו אצל פרופסורים, מנהלי מחלקות בבתי החולים הטובים שיש אך לצערנו הבעיה של נגה לא נפתרה ולחלופין ההמלצה של חלקם היתה להפסיק להניק ולהאכילה במזון לאלרגנים התקבלה אצלנו בהתנגדות.
הגענו אלייך עם בתנו שבמשך כשלושה חודשים סבלה מצואה רירית ולעיתים מלווה בדם,
פגשת אותנו, הקשבת לנו ולנגה הקטנה.
טיפלת בה ו״על הדרך״ היית לנו כתף תומכת.
כל מפגש מחדש היה מלווה ברוגע שלך, השלווה… המשך קריאה ←

אולי יעניין אותך גם:

רוצים לדבר איתי או לקבוע פגישה ?

התקשרו ל 052-3633372
או השאירו פרטים ונחזור אליכם

מטופלים מספרים

מירב, אני מאושרת שהגעתי אלייך לטיפול. זו היתה חוויה מעצימה! מורן מושלי
מאושרת שהגעתי אלייך לטיפולמורן מושלי