דולה הריון

דולה הריוןליווי הריון ולידה

דולה הריון או פשוט דולה היא אישה שתלווה אותך במהלך התהליך המדהים הזה של ההריון והלידה. היא תביא את הניסיון ואת "חוכמת השבט", את המגע המנוסה. היא תחזק, תרגיע, תעסה, תציע אלטרנטיבות טיפוליות, תכוון ובסופו של דבר תהיה לצדכם ברגע הזה …

ליווי בלידה עבורי הוא קודם כל זכות גדולה. זכות ללוות אישה ואיש במסע המרתק והפלאי דרך ההריון והלידה.
כשאת בוחרת דולה להריון וללידה, את בוחרת משהי שתצעד אתך בדרך ובכל שלב תציע מהידע שברשותה ומניסיונה ותקנה לך בטחון. להיות דולה, זה כמו להיות מורה דרך מנוסה one thing, to edit is totally different now בטראק שמלווה אתכם במקום ובתנאים חדשים ובסביבה לא מוכרת. לכן חשוב שהדולה תהיה מקצועית, מעודכנת, מציעה שיטות טיפול מגוונות. חשוב גם שתדע להיות צנועה, לשים את רצונותיהם של בני הזוג לפני שלה, מפני שרגע הלידה הוא הרגע שלהם והחוויה שלהם.

אני מאמינה שתפקידי כדולה בהריון ובלידה אינו רק לסייע ולתמוך באם ברמה הפיזית והרגשית, אלא לשמש כמתווכת ומאפשרת לשני בני הזוג בדאגותיהם וחלומותיהם באשר ללידה וליולדת. אני מאמינה שהתפקיד שלי הוא ליצור אוירה של שיתוף פעולה בחדר הלידה בין בני הזוג לביני וגם בין בני הזוג לצוות הרפואי. אני מאמינה שהלידה הינה דרך וחוויה, אני מקשיבה לציפיותיהם של היולדת ובן/בת זוגה ומסייעת להם לנסות להגשימו. זאת מתוך איזון בין דרך הטבע להתערבות הרפואית ועם ידע וניסיון רב בשניהם.

דולה הריון

כדולה העבודה שלי אתכם מתחילה עוד בהריון בהכנה של הגוף והנפש. כדי לבוא במלוא כוחותייך הגופניים והנפשיים ללידה חשוב לקרוא, לתרגל, לחזק את הביטחון שלך בגופך, להתנער מהחששות ולהתרכז בצורה חיובית בתהליך. אני משלבת טכניקות ובונה עם כל אישה את התהליך שמתאים לה וליכולת שלה:

  • טיפולי שיאצו בהריון – טיפולי שיאצו מחזקים את הגוף, עוזרים מאד בכאבים עייפות וחולשה ופשוט מרגיעים וכייפים. מבחינתי השיאצו הוא הבית הוא המקום ממנו התחלתי ואליו אני חוזרת.
  • דימיון מודרך והרפיות – דמיון מודרך בהריון מהווה כלי חשוב ביותר שהכרות עמו יכולה לסייע בלידה באופן משמעותי. מאפשר הרגעה ומתאים הן בשלבים המוקדמים של ההיריון והן בשלבים המתקדמים שלו. בעזרת דמיון מודרך תוכלי לזמן ולהתחבר לחווית הלידה שאת רוצה.
  • חיזוק המוכנות לתהליך – לידה טובה מתחילה בצירים ספונטניים . לקראת התאריך המשוער חשוב לחזק ולאזן את הגוף על מנת לגרום להתחלת לידה באופן טבעי.
  • מוכנות אמהית ועוברית בדרך ללידה קלה – חיזוק המוכנות שלך ושל העובר ללידה, טיפול שמעצים את התקשורת בינך לבין העובר והוא המפתח ללידה קלה.

 

מטופלות מספרות:

בהריון השני לא היה לי ספק בכלל שאבקש ממירב שוב לעבור איתי את המסע, הלידה הייתה הרבה יותר קצרה וקלה, שוב לידה טיבעית ובזכות מירב עברתי אותה מלאת כוחות וביטחון. למירב יש נוכחות של מלאך בזמן הלידה, היא נעימה כל כך ויודעת להתאים את עצמה לכל סיטואציה, הייתה מאוד קשובה לצרכיי…
שרון הכהן-זולוטוב , רמת השרון

בלידה השניה היה לי חשוב לחפש תכונות מסויימות מאוד אצל מי שאני רוצה שתלווה אותי בלידה: היא צריכה להיות קודם כל אישה עדינה ורגועה, ומצד שני חזקה מספיק להכיל את הפחדים שלי ולחזק אותי. צריכה להיות לה הסבלנות ללמוד להכיר אותי. וללמוד להכיר את הגוף שלי – למה הוא מגיב יותר טוב, למה פחות טוב.

היא צריכה להיות מנוסה, בעלת ידע עצום ומגוון בכל מיני שיטות טיפוליות. עליה לדעת מתי אני צריכה את עצתה בהחלטות הקשות. ומעל הכל, אני צריכה להרגיש איתה הכי טבעית וחופשיה בעולם …
ואת כל אלו מצאתי במירב.
עדי רביץ, כפר סבא  – לקרוא עוד את סיפור הדולה בלידה שניה

עכשיו הקטנה שלי בת חודשיים, ובני הגדול עוד מעט בן חמש. במבט לאחור, למרות שאין ספק שמה שהכי חשוב זה הילדים ולא הלידה – שתי הלידות הטביעו בי את חותמן והיוו אירוע משמעותי מאוד בחיי. אני מאוד שמחה שבשתי הלידות היתה איתי דולה. החום והתמיכה שקיבלתי מכל אחת מהדולות, וכמובן גם מבן זוגי היקר, שמשו כ"משככי כאבים טבעיים" ואפשרו לי להחזיק מעמד גם ברגעים של כאב וקושי. מכל לידה למדתי משהו.
תמי, גבעתיים

אם יש לך עוד שאלות והתלבטויות אני מזמינה אותך להתקשר אלי 052-3633372

אשמח להיות הדולה שלכם בהריון ובלידה

מירב

מטופלים מספרים

מירב, אני מאושרת שהגעתי אלייך לטיפול. זו היתה חוויה מעצימה! מורן מושלי
מאושרת שהגעתי אלייך לטיפולמורן מושלי