הכנה אישית ללידה

דולה הריון ולידה התהליך מתחיל בפגישת ייעוץ, במהלכה את מכירה אותי ואת הניסיון שלי ואני אותך ואת צרכייך. לאחר מפגש זה אני מקיימת מפגש הדרכה עם בני הזוג בו אנחנו מתרגלים התמודדות עם הצירים, מדברים על תסריטים אפשריים בלידה, מכינים תוכנית לידה ומעמיקים את ההיכרות. כל אלה חשובים מכיוון שהדולה ובן הזוג הם כמו צוות שעובד בשיתוף פעולה בעת הלידה למען רווחת היולדת.

בנוסף למפגש ההדרכה ניתן להוסיף מפגשים זוגיים נוספים:

  • מפגש הכנה להנקה – להכיר את ההתמודדויות, הסימנים להנקה שעובדת טוב, הסימנים להנקה שעובדת פחות טוב, שיטות הרגעה ועוד.
  • הדרכה למתן שיאצו ליולדת – כיצד ניתן ללוות את היולדת במגע ובשיאצו במהלך שלבי הלידה השונים.
  • הכנה ללידה – שני מפגשים אינטנסיביים, אשר בהם נעבור על הנלמד בקורסים להכנה ללידה, בזמן המתאים לכם.
  • הכנה והעצמה לקראת לידה –  דרך משפטים חיוביים ודמיון מודרך.

רוב היולדות מעוניינות להגיע גם לטיפולים ברפואה משלימה, אשר מאפשרים הכנה מצויינת לקראת הלידה דרך חיזוק הצד הגופני , הרגשי והרוחני:

  • טיפולי שיאצו לקראת הלידה – הטיפולים מאפשרים להכין את הגוף ללידה, לחזק, להירגע וללמוד לנשום להרפות ולהשמיע קול בלידה.
  • טיפול גוף – נפש כהכנה ללידה –  קבלת מידע מהלא-מודע מה באמת מפחיד(דרך שיטת איפק), מה הקשיים שלי. עבודה באמצעות הרפיות, הכנת משפטים מעצימים ללידה, התמודדות ממוקדת עם הפחדים והאמונות שלנו.
מטופלות מספרות:

 "המיוחד אצל מירב הוא הגישוש המתמיד אחר אופייה של היולדת ואחרי תשאול מקיף יודעת להתאים טיפול למטופל, ורק בתנאי שזה מוכן לקבלו. במקרה שלי דמיון מודרך היה לי לזרא, משהו שלא הצלחתי להתחבר אליו, ועל כן מירב הבינה מיד וויתרה עליו, וכיוון שבקיאה בתחומים מגוונים ניווטה לכיוונים אחרים, כגון פרחי באך, שיאצו ושחקן רכש חדש מבחינתי, אייפק." (לקרוא עוד על הכנה ללידה רביעית בשילוב אייפק)

ויקי סמקאי, מושב נחלים

המפגשים הנוספים מאפשרים להעמיק את ההיכרות וההתכווננות המשותפת, כפי שכתבה עדי, שאותה ליוויתי בלידתה השניה:

  "..ובאותם רגעים שהיא נגעה בי, שמחתי שכבר התוודעתי אל המגע שלה עוד בזמן ההריון, כי אפילו בציר הכי כואב, כשהרגשתי את היד שלה על הברך שלי, הבנתי שהיא הולכת כעת להרים לי אותה בכדי להפיג את הכאב ושיתפתי מיד פעולה. הגוף שלי נכנע למגע שלה, הוא הכיר אותה, הוא סמך עליה. ואני ובעלי סמכנו עליה." (רוצה לקרוא עוד מהדברים של עדי)

עדי רביץ , כפר סבא

מטופלים מספרים

מירב, רציתי לומר תודה שהיית שם בשבילי כפי שאני הייתי צריכה אותך, בצורה שנכונה עבורי. שנתת לי ולנו מרחב מאפשר ולא שיפוטי והצלחת להכיל אותי. שהגנת עליי בזמן משבר וכתוצא… המשך קריאה ←
רז ויעל סופררז ויעל סופר