המלצות על הליווי שלי כדולה בלידה

שנינו הרגשנו נתמכים והמשולש הזה תפקד עבורנו מדהים,
הרגשנו בטוחים, נינוחים ובשליטה במהלך לידה שהיתה הפתעה מתוקה.
לידה לא ארוכה וזורמת משלב לשלב בקצב מפתיע מתקדמת.
באוירה ממוקדת ובריאה , את הבן השני שלנו – קבלנו מלאים פליאה.

עידית אמא של מתן אלעד ורועי, מושב סלעית

______________________________________________________________________________

מירב היקרה
הדולה הכי רגישה, רכה ואימהית
את מירב הכרתי עוד מימי צעירותי שהייתי רווקה והדרכתי שיעורי עיצוב הגוף באלפי מנשה, ומירב התאמנה אצלי.
לימים חיפשתי דולה עבור הלידה השנייה שלי. החלטתי לעשות מהלך מודע ומתוכנן- ללדת לידה רגילה, נרתיקית, לאחר שילדתי את הבן הראשון שלי, אריאל, בניתוח קיסרי.
ידעתי מניסיוני הלא כל כך טוב, שבתי החולים בארץ מובילים בדרך כלל לניתוחים קיסריים חוזרים לאחר ניתוח קיסרי קודם, גם הלחץ שחוויתי במהלך הלידה הרגילה שהסתיימה בקיסרי לאחר פתיחה של 9 ס"מ הייתה טראומתית עבורי. אמרתי לעצמי, שאני מאמנת פילאטיס וגם בעלת תעודה של התעמלות לנשים בהריון ולאחר לידה, בעלת 2 תארים ראשון ושני בוינגייט.. חייבת לעבור לידה רגילה, גם עבור המקצועיות שלי (כי אני הרי מאוד חייה את העבודה ביום יום שלי) וגם עבור החוויה העצומה הזאת.
אחת המתאמנות שלי המליצה לי על מירב אשר השתתפה ועזרה לה בשלוש הלידות שלה.
כבר משיחת הטלפון הבנתי שלמירב נסיון רב גם במקרים כמו שלי.

המשיכי לקרוא עוד את ההמלצה על דולה בלידת VBAC
בת-שבע שרם , מאמנת פילאטיס הוד השרון 

_____________________________________________________________________________

מירב יקירתי,

יש בך רכות ועדינות המקרינים הרבה שלווה ורוגע.
ההתחברות שלי אליך ולדרכך היתה מיידית , הרגשתי מהרגע הראשון שאני בידים טובות אשר יעזרו לי לעבור את חווית הלידה כפי שאני רוצה ומייחלת לעצמי.

קיבלתי ממך הרבה חיזוקים – הגעתי עם רצונות ומחשבות על איך הלידות שלי צריכות להיראות ואת מצידך נתת לי את הביטחון שהדרך שלי היא הנכונה וצריך רק לדעת איך להתעקש ולבקש.

ברגעי האמת עמדת לצידי מהרגע שנכנסתי לחדר לידה ועד לרגעי ההתאוששות שאחרי. כשראיתי אותך נכנסת לחדר לידה הרגשתי שהמלאך שלי הגיע ועכשיו אפשר ללדת בשקט.
יש בידייך משהו מחשמל מלא באנרגיות חיוביות.

את הדרכת אותי לקבל את התהליך, הכרוך בכאב , באהבה והשלמה.
אנחנו בטח נתראה עוד פעם …

ענת בן הרוש אמא של רום, כפר סבא

______________________________________________________________________________

סיפור הלידה של עדי על לידה עם ליווי של דולהבלידה השניה היה לי חשוב לחפש תכונות מסויימות מאוד אצל מי שאני רוצה שתלווה אותי בלידה: היא צריכה להיות קודם כל אישה עדינה ורגועה, ומצד שני חזקה מספיק להכיל את הפחדים שלי ולחזק אותי. צריכה להיות לה הסבלנות ללמוד להכיר אותי. וללמוד להכיר את הגוף שלי – למה הוא מגיב יותר טוב, למה פחות טוב.

היא צריכה להיות מנוסה, בעלת ידע עצום ומגוון בכל מיני שיטות טיפוליות. עליה לדעת מתי אני צריכה את עצתה בהחלטות הקשות. ומעל הכל, אני צריכה להרגיש איתה הכי טבעית וחופשיה בעולם …
ואת כל אלו מצאתי במירב. (לקרוא עוד את סיפור הדולה בלידה שניה)

עדי רביץ, כפר סבא 2010

_______________________________________________________________________________

ברגעים מסויימים בחיים, המילה "תודה" נראית קטנה מכדי להכיל את מלוא המשמעות שרוצים ליצוק לתוכה. ובכל זאת – תודה, ושוב תודה.
על שליווית אותי בחודשי ההריון,
על שתמכת בי בשעות הצירים,
על שהיית איתי ברגעי הלידה של גילי.

ובזכות כל אלה, על שעזרת להפוך אותה לחוויה כה מופלאה ומעצימה עבורי.

למרות מה שאת (אולי) חושבת –
הדברים היו נראים אחרת בלעדייך.
מכל הלב

שרון מטרי, אמא של גילי, כפר סבא 

_______________________________________________________________________________

בני זוג בלידה:
הרגשתי מאוד נוח עם מירב כאשר חלק מהזמן מירב עזרה לאלה בהתמודדות עם הצירים באמצעות עיסויים, שיאצו, עצות לתנוחות טובות ודמיון מודרך, ובחלק מהזמן אני ליוויתי אותה.

המיילדת יצאה ונכנסה מהחדה לעיתים תכופות כך שהרגשנו בטוחים יותר בנוכחותה של מירב, שמכירה את תהליך הלידה ושימשה לנו מעין מורה דרך.

במבט לאחור אני יכול לומר שמה שאיפשר לאלה ללדת טבעי, כמו שתכננו, היה הכנה וליווי נכונים שעזר לנו לחוות את הלידה כחוויה טובה ומשמעותית עבור כל אחד מאיתנו ועבור שנינו ביחד.

ירדן, אבא של יעל, תל אביב 

_______________________________________________________________________________

החל משש בבוקר ביום רביעי ועד 6 בבוקר ביום ששי האישה המדהימה הזאת לא זזה ממני כמעט (ויש לה 3 בנות קטנות בעצמה, אחת מהן רק בת קצת יותר משנה)- מסאזים, ריקי, שיאצו, משקה צמחים וחוזר חלילה שעות על גבי שעות.

כמו כן, מירב "נסחבה" איתנו הלוך חזור לבית חולים ועזרה והקלה כל הזמן. בסופו של דבר אחרי המון שעות שטמנו בחלקן אושר, כאב, דמעות, יאוש, ציפיה והתרגשות, מירב, בעלי ואני נכנסנו לחדר לידה לאחר 2 לילות ללא שינה.

בחדר לידה עצמו שהינו 14 שעות!!!! ושוב מירב נתנה לנו את נשמתה. כשהאפידורל הפסיק לעבוד עלי בפעם השניה (כבר הייתי בפתיחה של 7 ומותשת לחלוטין) הייתה זאת מירב שהמשיכה לעודד אותי ואת בעלי שכבר היינו גמורים מעיפות וזאת היא שניגבה את דימעותי שבשלב מסוים לא הפסיקו לרדת מרוב מאמץ ועייפות.

שירה אמא של אריאל, רעננה 

_______________________________________________________________________________

המפגשים עם מירב באווירה משחררת התקיימו באווירה נעימה החל מהחודש השמיני.
המיוחד אצל מירב הוא הגישוש המתמיד אחר אופייה של היולדת ואחרי תשאול מקיף יודעת להתאים טיפול למטופל, ורק בתנאי שזה מוכן לקבלו. במקרה שלי דמיון מודרך היה לי לזרא, משהו שלא הצלחתי להתחבר אליו, ועל כן מירב הבינה מיד וויתרה עליו, וכיוון שבקיאה בתחומים מגוונים ניווטה לכיוונים אחרים, כגון פרחי באך, שיאצו ושחקן רכש חדש מבחינתי, אייפק.

אחרי הכנה ללידה ראויה הגעתי ל-3 הלידות הבאות שלי (כמובן בכולם עם מירב לצידי) מצוידת בכלים לקראת לידה טבעית, וכך היה. הלידות הלכו והתקצרו.. (לקרוא עוד את המלצה להכנה ללידה בשילוב אייפק)

ויקי ואבי סמקאי, מושב נחלים 

מטופלים מספרים

מירב, אני מאושרת שהגעתי אלייך לטיפול. זו היתה חוויה מעצימה! מורן מושלי
מאושרת שהגעתי אלייך לטיפולמורן מושלי